EURO 2022 tylko dla zaszczepionych. Bezpieczeństwo jest najważniejsze

Artykuł
Reprezentacja Polski w piłce ręcznej
zprp.pl

W komunikacie wydanym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej(EHF) podkreślono, że udział w imprezie będą mogli jedynie wziąć zaszczepieni zawodnicy lub posiadający status ozdrowieńca. Decyzja dotyczy również sztabów szkoleniowych reprezentacji.

Sekretarz Generalny EHF Martin Hausleitner podkreślił, że podczas EURO 2022 bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem, dlatego warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w imprezie jest pełne zaszczepienie bądź posiadanie statusu ozdrowieńca.

Wdrożony przez nas system daje duże prawdopodobieństwo, że wszyscy bezpośrednio zaangażowani w rywalizację są chronieni. Jednocześnie w przypadku wykrycia infekcji u zawodnika, osoby mające z nim kontakt nie będą poddawane izolacji i po przedstawieniu negatywnego wyniku testu będą mogły kontynuować rywalizację i udział w zawodach - dodał Hausleitner

Dodatkowo organizatorzy będą przeprowadzać testy PCR dla zawodników i członków sztabów szkoleniowych co dwa dni, a każdy z uczestników mistrzostw musi korzystać z maseczek ochronnych FFP2.

Impreza odbędzie się na Węgrzech i Słowacji i będzie trwała od 13 do 30 stycznia 2022 roku.

Uczestnicząca w niej reprezentacja Polski w grupie D, zmierzy się z Niemcami, Austrią i Białorusią. Wszystkie spotkania Polaków zostaną rozegrane w Bratysławie. Do fazy zasadniczej awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

 

Źródło: eurohandball.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy