Dziś 41. rocznica śmierci Anny Jantar. Piosenkarka zginęła w katastrofie Ił-62 pod Okęciem

Anna Jantar z mężem
Wikipedia

Mija 41 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar, popularnej piosenkarki lat 70 XX w. Zginęła w katastrofie samolotu Ił-62 „Mikołaj Kopernik”, lecącego z Nowego Jorku do Warszawy. W chwili śmierci miała 29 lat. Osierociła córkę - znaną obecnie piosenkarkę Natalię Kukulską.

Maszyna, którą Anna Jantar leciała wraz z 86 innymi osobami, rozbiła się o godzinie 11:15 w pobliżu lotniska Okęcie. Zginęli wszyscy na pokładzie samolotu, w tym dziesięciu członków załogi.

Dziesięcioletnia kariera

Anna Jantar była jedną z najbardziej popularnych i lubianych polskich piosenkarek lat 70. ubiegłego wieku. Podczas dziesięcioletniej kariery wylansowała liczne przeboje, między innymi „Tyle słońca w całym mieście”, „Najtrudniejszy pierwszy krok” czy „Nic nie może wiecznie trwać”.

Współpracowała z wieloma muzykami, między innymi ze Stanisławem Sojką, Bogusławem Mecem i Zbigniewem Hołdysem. Nagrywała również z Budką Suflera i zespołem Perfect. Dwukrotnie - w 1975 i 1979 r. - została wybrana Piosenkarką Roku.

Od 1969 r. była wokalistką zespołu Waganci, w którym występował także Jarosław Kukulski, jej przyszły mąż. Muzyk i kompozytor był autorem największych sukcesów Anny Jantar, dla niej skomponował utwory, które do dziś goszczą w stacjach radiowych.

Swój pierwszy solowy przebój „Najtrudniejszy pierwszy krok” zaśpiewała na festiwalu w Opolu w 1973 r.

Źródło: Wikpedia/TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy