Dziewięć osób w szpitalach po pożarze w Jankowie Przygodzkim

Artykuł

Rzeczniczka szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, Joanna Pawlaczyk poinformowała, że w tamtejszym szpitalu przebywa siedem poszkodowanych osób, w tym dziecko. Dwoje najciężej poparzonych przebywa w Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

- Wczoraj po południu do szpitala zgłosiły się dwie osoby z niewielkimi ranami pooparzeniowymi i objawami stresu pourazowego. Podjęto decyzję, żeby pozostawić je na oddziale chirurgii ogólnej. Stan pozostałych czterech dorosłych osób jest bez zmian. Lekarze określają go jako stabilny – powiedziała rzeczniczka.

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu pierwsi pacjenci opuszczą szpital. „W najcięższym, ale także stabilnym stanie pozostaje dwuletnia dziewczynka, która przebywa na pododdziale leczenia oparzeń. Jej stan lekarze określają jako średnio ciężki” – dodała Pawlaczyk.

Z kolei dr Justyna Glik, rzeczniczka Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich poinformowała, że stan dwóch osób leczonych w tej placówce, które doznały rozległych obrażeń, nie pogorszył się. - Jest stabilny, są przytomni - powiedziała.

Wskutek wycieku gazu i pożaru w czwartek w Jankowie Przygodzkim zginęły dwie osoby, 13 - w tym troje dzieci – trafiło w czwartek z obrażeniami do szpitala.

dch, PAP, fot. Youtube

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy