Dziewiąty medal dla Polski w Monachium. Kto dołożył srebro dla biało-czerwonych?

Artykuł
Twitter/@PZLANews

To już dziewiąty medal dla polskich lekkoatletów. Tym razem to Katarzyna Zdziebło dołożyła srebrny medal w chodzie na 20 km do dorobku biało-czerwonych na mistrzostw Europy w Monachium. Zwyciężyła Greczynka Antigoni Ntrismpioti.

Katarzyna Zdziebło od początku dystansu szła w czołowej grupie. Po 10 kilometrach prowadziła Maria Perez, lecz chwilę później Hiszpanka otrzymała od sędziów trzecie ostrzeżenie i musiała udać się na dwie minuty do strefy kar. Polka na półmetku rywalizacji miała jeden wniosek o dyskwalifikację za brak wyprostu nogi w kolanie.

Zawodniczki przez większość wyścigu zmagały się z ulewnym deszczem. Po 15 kilometrach w czołówce były Feige, Ntrismpioti, Zdziebło i Ukrainka Ludmyła Olanowśka. Po 17. km Ntrismpioti wyszła na samotne prowadzenie i stopniowo powiększała przewagę nad rywalkami. Ostatecznie triumfowała czasem 1:29.03 i zdobyła drugi złoty medal mistrzostw Europy w Monachium. Greczynka wygrała też chód na 35 km. Zdziebło straciła do zwyciężczyni 17 sekund, zaś Feige uzyskała wynik 1:29.25.

Zdziebło w lipcowych mistrzostwach świata w Eugene wywalczyła srebro w chodzie na 20 i 35 km, ustanawiając rekordy Polski na tych dystansach.

Polscy lekkoatleci zdobyli już dziewięć medali podczas ME w Monachium: dwa złote, cztery srebre i trzy brązowe.

Źródło: PAP, Twitter/@PZLANews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy