Dzień na tej plaży kosztuje nawet 700 euro

Artykuł
TOSCANA.INFO - https://www.toscana.info/en/places-to-visit-tuscany/forte-dei-marmi/

Od około 30 do nawet 700 euro dziennie trzeba zapłacić za pobyt na płatnej plaży we Włoszech z leżakami i parasolem - takie dane przedstawiła organizacja obrony praw konsumentów Codacons. Jak odnotowała, w porównaniu z zeszłorocznym sezonem letnim ceny te wzrosły od 3 do 5 procent.

Średnia cena pobytu rodziny na włoskiej plaży wynosi w tym roku od 32 do 35 euro dziennie. Koszt ten wyraźnie różni się w zależności od regionu.

W Sabaudii, często odwiedzanej zwłaszcza przez rzymian za miejsce z dwoma leżakami i parasolem trzeba zapłacić 45 euro dziennie.

W jednej z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości – Gallipoli w Apulii to wydatek nawet w wysokości 90 euro, a w niektórych kurortach na Sardynii 120 euro.

Organizacja Codacons przyjrzała się także cennikowi na najdroższych plażach: na luksusowej plaży w miejscowości Pescoluse w Apulii wynajem całej altanki dla dwóch osób, w pierwszym rzędzie nad samym morzem, kosztować będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu 696 euro dziennie.

600 euro trzeba zapłacić na ekskluzywnej plaży w Forte dei Marmi w Toskanii za rozbity na plaży namiot z sofą, dwoma łóżkami rozmiaru king size, dwoma leżakami, krzesłem i stolikiem.

500 euro dziennie to cena pobytu na plaży przy luksusowym hotelu na weneckim Lido.

Konsumenckie stowarzyszenie Assoutenti podało po analizie danych z miejscowości wakacyjnych, że podwyżki cen biletów na promy, noclegów i cen w restauracjach sięgają w tym roku 15-20 procent.

Źródło: Portal TV Republika/ PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy