Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. Prezydent Duda: Chylę czoła i dziękuje za służbę dla Rzeczpospolitej

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w 16. batalionie powietrznodesantowym w Krakowie. Wziął udział w uroczystościach z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

– Ilekroć udajecie się poza granice naszego kraju, by służyć – bardzo często w sytuacjach wojennych – reprezentujecie Rzeczpospolitą, godność, bohaterstwo, postawę moralną i etyczną, a także po prostu ludzką polskiego żołnierza i funkcjonariusza. Reprezentujecie nas jako Polaków i wystawiacie nam, świadectwom, bardzo wysokie – powiedział prezydent.

Wiceminister Bartosz Grodecki odczytał list ministra Mariusza Kamińskiego skierowany do polskich funkcjonariuszy i żołnierzy Wojska Polskiego z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Misji Pokojowych ONZ.

„To szczególne święto dla formacji mundurowych. W tym dniu dziękujemy funkcjonariuszom służb MSWiA i żołnierzom Wojska Polskiego za poświęcenie i służbę na zagranicznych misjach – napisał Kamiński. „Chcę oddać hołd Tym, którzy podczas wykonywania zadań poza granicami kraju ponieśli najwyższą ofiarę. Służąc Ojczyźnie i walcząc o bezpieczny świat, zapłacili cenę własnego życia. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci! Jako szef MSWiA, w sposób szczególny chcę złożyć wyrazy szacunku i uznania odznaczonym dziś funkcjonariuszom. Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym funkcjonariuszom i żołnierzom. Zapewnialiście porządek publiczny i ochronę placówek dyplomatycznych w wielu niebezpiecznych regionach świata. Dziękuję za Wasz trud i zaangażowanie w budowanie globalnego bezpieczeństwa” – dodał.

 

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy