Dziecko do wygrania w Krakowie. Miasto dofinansuje procedurę in vitro 200 parom

Artykuł
Konkurs rozstrzygnie komisja powołana przez prezydenta miasta
Fot. Canva

Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa ma ruszyć już w połowie marca. Aktualnie ogłoszony został konkurs ofert na realizację programu. Jak się okazało, miasto dofinansuje procedurę in vitro 200 parom.

- Z dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać od połowy marca. W tym roku na ten cel przeznaczyliśmy 1 mln zł. Programem obejmiemy ok. 200 par - poinformował w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Program przeznaczony jest dla par spełniających kryteria; m.in. wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 20-42 lata. Program obejmuje darmową wizytę u psychologa.

Konkurs ogłoszony

Zainteresowane podmioty mogą składać oferty do 17 lutego. Konkurs rozstrzygnie komisja powołana przez prezydenta miasta.

Według konsultantki projektu Marty Górnej, w Krakowie ok. 30 tys. par boryka się z problemem niepłodności i rocznie dla ok. 600  in vitro przychodzi z pomocą. Konsultant poinformowała, że dzięki programowi refundacji rocznie w mieście przyjdzie na świat ok. 150 dzieci.

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy