Dywersanci atakują Ukraińców. Dyktator Białorusi na pasku Putina

Artykuł
canva.com

Nic się nie zmienia: Alaksandr Łukaszenka nadal gorliwie wypełnia polecenia Władimira Putina. Jak? Rosja wykorzystuje terytorium Białorusi do przerzucania na Ukrainę grup dywersyjno-zwiadowczych. Trwają walki na wschodzie i południu kraju.

„Wojska rosyjskie koncentrowały wysiłki w Donbasie na kierunku bachmuckim oraz próbowały poprawić swoją sytuację w okolicach Awdijiwki w obwodzie donieckim, ale poniosły straty i wycofały się” - podano w komunikacie sztabu wojsk Ukrainy. Siły rosyjskie kontynuowały też ataki rakietowe i lotnicze na obiekty cywilne w Ukrainie. Ostrzeliwały m.in. obwód charkowski, w tym sam Charków, oraz miejscowości na kierunku słowiańskim, w tym Dmytriwkę. Trwały też rosyjskie ataki na południu, m.in. w okolicach Hulajpola w obwodzie zaporoskim oraz Biłohirki w obwodzie chersońskim.

Według sztabu siły rosyjskie wobec braków osobowych przekazały rezerwy techniczne z kierunku zaporoskiego w celu uzupełnienia batalionów pancernych wchodzących w skład 58. Armii Południowego Okręgu Wojskowego Rosji. Lotnictwo ukraińskie skupia się na atakowaniu obiektów wojskowych na kierunku donieckim, ale z powodu złych warunków pogodowych intensywność lotów jest obecnie mniejsza.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy