Dymisja Niedzielskiego? Jest komentarz rzecznika MZ

Artykuł
Minister zdrowia Adam Niedzielski
Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

RMF FM podało we wtorek rano, że minister zdrowia Adam Niedzielski od przyszłości tzw. ustawy hocowej uzależnia swoją obecność w rządzie. Jak jednak stwierdził we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, Minister Adam Niedzielski nie rozważa dymisji.

We wtorek na konferencji prasowej Andrusiewicz był pytany, czy Niedzielski faktycznie rozważa dymisję. "Właśnie wychodzę od ministra Niedzielskiego i nie rozważaliśmy żadnej dymisji, minister Niedzielski nie rozważa dymisji" - zapewnił Andrusiewicz.

Jak dodał, minister Niedzielski podczas weekendowych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim i prezesem Jarosławem Kaczyńskim dostał zdecydowane zapewnienie, że "ta ustawa będzie teraz priorytetem".

"Jeżeli będzie priorytetem to znaczy, że będzie procedowana bardzo szybko.(...) Minister wyraził się jasno i kategorycznie - ta ustawa jest dla nas, jako Ministerstwa Zdrowia, kluczem do zarządzania V falą epidemii, kluczem bez którego tą epidemią będzie trudno zarządzać" - powiedział.

Rzecznik MZ powiedział, że "jest zapewnienie, że ustawa będzie procedowana". "Przyjmujemy to za dobra monetę i czekamy na najbliższe posiedzenie Sejmu. (...) Na tę chwilę najważniejsze, by ten projekt wszedł w życie, żeby został uchwalony jak najszybciej przez Sejm, a potem przez Senat, a potem podpisany przez prezydenta" - dodał Andrusiewicz.

We wtorek rząd przyjmie stanowisko wobec poselskiego projektu o weryfikacjo covidowej złożonego w Sejmie przez grupę posłów PiS.

Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji. Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 r., a 5 stycznia br. w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne.

11 stycznia sejmowa komisja zdrowia pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy