Dworczyk: Nie pozostawimy strategicznych spółek bez wsparcia

Artykuł
Rząd wesprze strategiczne spółki, takie jak PGNiG
Fot. Facebook/PGNiG Grupa Kapitałowa

Strategiczne spółki takie jak PGNiG nie zostaną pozostawione same sobie i mogą liczyć na dobrą współpracę z państwem - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk podczas sobotniej konferencji prasowej, wyrażając przekonanie, że PGNiG przetrwa trudny okres w dobrej kondycji.

- Dla nas zasadniczą sprawą jest bezpieczeństwo Polaków, nie tylko bezpieczeństwo fizyczne, ale również ekonomiczne, gospodarcze. Dlatego rząd podejmuje szereg działań, żeby w tych trudnych czasach, gdy musimy się mierzyć z szeregiem wyzwań, z inflacją, z problemami gospodarczymi, tymi wszystkimi konsekwencjami, które wywołała pandemia, niwelować te problemy" - powiedział.

Do takich działań zalicza się obniżanie cen gazu, zwłaszcza w przypadku odbiorców indywidualnych.

Czytaj: PGNiG obniża ceny gazu dla przedsiębiorców o 25 procent. Już od dziś

- Jestem przekonany, że nasza strategiczna spółka, bo o niej mówimy, o PGNiG, przetrwa ten okres w dobrej kondycji, że będzie musiała zmierzyć się z tymi wyzwaniami i na pewno nie zostanie pozostawiona sama sobie. Z punktu widzenia nie tylko rządu, ale całej Polski jest szalenie istotne, żeby takie strategiczne spółki mogły liczyć w tego rodzaju sytuacjach, w jakiej się znajdujemy, na dobrą współpracę z państwem - podkreślił.

Uchwalona w czwartek przez Sejmu ustawa o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych przewiduje, że sprzedawcom gazu do odbiorców objętych taryfami będzie przysługiwać rekompensata - różnica między faktyczną ceną zakupu a ceną sprzedaży według taryfy. W przypadku sprzedawcy z urzędu rekompensata to różnica między cenami cennikowymi na 1 stycznia 2022 r. a jego taryfą.

Źródło: wnp.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy