Dwoje obcokrajowców wyzywało i szarpało strażaka i policjantów

Portal TV Republika 03-10-2023, 10:00
Artykuł
facebook.com

Gruzin i Ukrainka zaatakowali funkcjonariuszy straży i policji – poinformował oficer prasowy kępińskiej policji st. sierż. Rafał Stramowski.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie podczas przygotowań do koncertu orkiestr dętych służb mundurowych, którego organizatorem było „Stowarzyszenie Nasz Bezpieczny Powiat Kępiński” oraz Starostwo Powiatowe w Kępnie. W trakcie przygotowywania stanowiska profilaktycznego przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie nietrzeźwy obywatel Gruzji podszedł do strażaków, zaczął się awanturować i zachowywać bardzo agresywnie.

Całe to zajście zauważył policjant, który podjął interwencję wobec mężczyzny. Do pomocy pospieszył mu, będący poza służbą, zastępca komendanta kępińskiej policji” – przekazał rzecznik. - „Z kolei na pomoc Gruzinowi przybiegła Ukrainka, która również znieważyła i naruszyła nietykalność funkcjonariuszy. Oboje szarpali i popychali mundurowych oraz używali pod ich adresem obelżywych słów” – powiedział Stramowski.

36-letni Gruzin oraz 45-letnia Ukrainka zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura w Kępnie.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy