Drużyna „Lewego” pokaże klasę. Niezwykła oprawa w niedzielnym spotkaniu

Tomasz Domański 06-05-2022, 19:14
Artykuł
canva.com/fcbayern.com

Władze Bayernu Monachium ogłosiły, że ostatni mecz piłkarskiej ekstraklasy niemieckiej w sezonie na Allianz Arenie będzie miał specjalną oprawę. Rywalizacja z VfB Stuttgart będzie miała wymiar antywojenny, przeciwny agresji militarnej Rosji na Ukrainie.

Przed niedzielnym meczem piłkarzom oby drużyn, po raz pierwszy od wybuchu pandemii, będą towarzyszyły dzieci. Ich żółte i niebieskie stroje będą w barwach narodowych Ukrainy. Tablice reklamowe i ekrany stadionowe przed i w trakcie spotkania będą emitowały flagę Ukrainy. Kapitan monachijczyków Manuel Neuer będzie miał opaskę w barwach ukraińskich, podobnie będę prezentowały się chorągiewki w narożnikach boiska.

Na środku boisku będzie znajdował się baner z nadrukiem „Beendet den Krieg – Stop wojnie”.

"Od tygodni wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co się dzieje na Ukrainie. Cała rodzina Bayernu po raz kolejny daje do zrozumienia, że ta wojna musi się skończyć. Nadal należy nagłaśniać tę ważną sprawę" - powiedział prezes klubu Herbert Hainer.

Bayern zorganizował wraz z miastem Monachium program mieszkaniowy dla niepełnosprawnych uchodźców oraz rozpoczął program promocji sportu „Ruszamy się razem” dla młodych Ukraińców. Zajęcia przeprowadzane są w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym i ćwiczeniach ogólnosportowych na terenie kampusu klubu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy