Druga runda Olimpiady Szachowej. Polacy nadal niepokonani?

Artykuł
canva.com

W drugiej rundzie rozgrywanej w Chennai 44. Olimpiady Szachowej polskie drużyny odniosły pewne zwycięstwa i pozostają bez porażki w turnieju. Mężczyźni w rywalizacji open pokonali Kolumbię 3:1, a kobiety - Chorwację 3,5:0,5. W Indiach występują reprezentacje 188 krajów.

Polacy, rozstawieni z numerem piątym, grali w sobotę w takim samym w składzie jak na inaugurację, gdy pokonali Syrię 4:0. Swoje partie wygrali Radosław Wojtaszek (KS Gwiazda Bydgoszcz) na pierwszej i Kacper Piorun (KSz Stilon Gorzów Wielkopolski) na drugiej szachownicy. Remisy uzyskali Wojciech Moranda (Wieża Pęgów) i Mateusz Bartel (KSz Polonia Wrocław). Ponownie odpoczywał najwyżej klasyfikowany arcymistrz zespołu Jan-Krzysztof Duda (MKS MOS Wieliczka).

W meczu kobiet w barwach biało-czerwonych (nr 4.) zadebiutowała liderka zespołu Alina Kaszlinska, która uzyskała remis na pierwszej szachownicy i było to pierwsze stracone pół punktu przez drużynę. Swoje partie wygrały Oliwia Kiołbasa (obie KS Gwiazda Bydgoszcz), Maria Malicka (UKS Czternastka Warszawa) i Michalina Rudzińska (Strzelec Strzelce Opolskie). Nie grała Monika Soćko (KSz Hetman Katowice), która po raz 13. uczestniczy w Olimpiadzie Szachowej. W piątek Polki wygrały z Syrią 4:0.

Przed czterema laty w Batumi Polacy wywalczyli w tej imprezie czwarte miejsce, a Polki, broniące srebrnego medalu z Baku (2016), zajęły 16. lokatę. Impreza w Chennai zakończy się po 11 rundach 9 sierpnia.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy