Druga grupa polskich biskupów z wizytą ad limina Apostolorum

Artykuł
Tradycyjna wizyta ad limina czterech grup polskich biskupów potrwa do końca października.
Fot. PAP/EPA/Esteban Garay

Msza przy grobie Świętego Piotra w bazylice watykańskiej rozpoczęła w poniedziałek rano wizytę drugiej grupy polskich biskupów ad limina Apostolorum, czyli do progów apostolskich. Mszę odprawił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

Podczas wizyty biskupi będą odwiedzać kongregacje i inne urzędy Stolicy Apostolskiej, a na zakończenie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

W drugiej grupie przybyli ordynariusze i biskupi pomocniczy z archidiecezji gdańskiej, szczecińsko-kamieńskiej, poznańskiej i wrocławskiej.

W kazaniu podczas mszy arcybiskup Gądecki powiedział, że wizyta przy grobach Świętych Piotra i Pawła jest „okazją do wyznania wiary w jeden, święty, katolicki i apostolski Kościół”.

„Posługa Następcy Piotra jest związana zarówno z jednością, jak i apostolskością, a więc to ona jednoczy widzialnie Kościół wszystkich części świata i wszystkich czasów, chroniąc tym samym każdego z nas przed fałszywą autonomią, która z łatwością przeradza się w podziały wewnątrz Kościoła i może zagrozić jego niezależności” – mówił przewodniczący Episkopatu.

„Dwaj Apostołowie świadczą, że prawdziwym uczniem Chrystusa jest tylko ten, kto potrafi śmiało podjąć dla Niego utrapienia, prześladowania, a nawet męczeństwo. Obaj uczą nas tego, że kto chce zreformować świat, musi zacząć od samego siebie” – zaznaczył abp Gądecki.

Tradycyjna wizyta ad limina czterech grup polskich biskupów potrwa do końca października. Pierwsza grupa spotkała się z papieżem w piątek.

Źródło: dzieje.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy