Drogowskaz na czas zamętu. O przyszłości Polski i naszej edukacji z Barbarą Nowak w Klubie Ronina

Portal TV Republika, wch 20-04-2024, 18:10
Artykuł
Biały Kruk

Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na spotkanie z Barbarą Nowak 22 kwietnia (poniedziałek) o godz. 20.00 do Klubu Ronina SDP na ul. Foksal 3/5 w Warszawie. Była małopolska kurator oświaty poruszy temat przyszłości Polski i naszej edukacji w kontekście najnowszej książki wydanej pod jej redakcją, zatytułowanej „Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja”. Spotkanie poprowadzi red. Tomasz Gdula. Możliwość nabycia książek z rabatem i autografem autorki. Wstęp wolny!

W obliczu nurtujących nas pytań o naszą tożsamość, wartości i kierunek naszych działań czasem wystarczy spojrzeć na znaczące wydarzenia i refleksje znanych myślicieli, aby odnaleźć drogę. Taką oazą w poszukiwaniach jest nowa antologia publicystyki patriotycznej „Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja”. Ta inspirująca książka wznosi swój głos ponad zgiełk codzienności, przypominając nam, że nawet w chaosie zmian i manipulacji istnieją pewne niezmienne punkty odniesienia, na których możemy zbudować nasze życie. Poprzez trzy kluczowe obszary – wiarę, edukację i tradycję – ta antologia prowadzi nas w podróż po fundamentalnych wartościach, które kształtują naszą tożsamość jako Polaków.

Współautorka tej książki Barbara Nowak, do niedawna wielce zaangażowana w pracę z dziećmi i młodzieżą, historyk z wykształcenia, przekonuje nas do myślenia pozytywnego: „Kraków – stolica Małopolski i cała Małopolska – moja mała Ojczyzna – są pełne pięknych ludzi i wspaniałych wydarzeń, wystarczy tylko uważnie się rozglądnąć wokół siebie i wybrać to, co da siłę, radość, co zaspokoi naszą naturalną tęsknotę za prawdą, pięknem i dobrem”. Barbara Nowak nie tylko zaraża nas optymizmem, ale także prowokuje do refleksji nad naszym codziennym życiem.

Antologia przynosi również głos znakomitych autorów, którzy odważnie wypowiadają się na tematy ważne dla współczesnej Polski. Na łamy tej książki zaproszeni zostali pisarze i publicyści z intelektualnego grona skupionego wokół Białego Kruka, wokół znanego z głębokiego patriotyzmu miesięcznika kulturalnego „Wpis”. Zawarte w książce eseje, artykuły i refleksje dotykają istotnych kwestii społecznych, kulturowych i religijnych, ukazując bogactwo różnorodnych perspektyw i głosów. Nie brakuje również elementu wizualnego – 65 świetnych zdjęć wzbogaca treść, dodając jej dodatkowego wymiaru i uatrakcyjniając czytelnicze doświadczenie.
TP

Adam Bujak, Hanna Dobrowolska, prof. Ryszard Kantor, prof. Andrzej Nowak, Barbara Nowak, Jolanta Sosnowska, Leszek Sosnowski, Joanna Wieliczka-Szarkowa, „Dokąd zmierzamy? Wiara, edukacja, tradycja”, wyd. Biały Kruk, 256 str., format 16,5 x 23,5 cm, miękka oprawa

Sklep Gazety Polskiej – książki, koszulki, akcesoria, prasa (gazetapolska.pl)

Źródło: Biały Kruk

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy