Dramatyczne chwile na pokładzie samolotu. Lecieli nim polscy europosłowie

Artykuł
Embraer 190 Polskich Linii Lotniczych LOT-zdjęcie ilustracyjne
Flickr.com

Do niebezpiecznego incydentu doszło na trasie Warszawa-Bruksela. Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT z powodu dekompresji kabiny musiał awaryjnie lądować. Na pokładzie znajdowała się trójka europarlamentarzystów z Polski.

O awaryjnym posadzeniu maszyny w Düsseldorfie za pośrednictwem Twittera poinformował Robert Biedroń, który zamieścił filmik z wnętrza kabiny.

Na pokładzie samolotu byli też inni europosłowie m.in. Ewa Kopacz, Bogusław Liberadzki, czy Elżbieta Łukacijewska, którzy również relacjonowali wydarzenia, publikując zdjęcia i wpisy.

„To był kiepski lot z masą obaw i strachu. Zamiast w Brukseli wylądowaliśmy w Düsseldorf” – napisała Łukacijewska

O chwilach grozy opowiedział także Bogusław Liberdzaki, który jednocześnie podziękował załodze za pełen profesjonalizm i bezpieczne uziemienie maszyny.

„Lot z Warszawy do Brukseli zakończyliśmy awaryjnym lądowaniem w Düsseldorfie. Samolot #LOT WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Podziękowania dla pilotów i załogi za profesjonalne zachowanie i zapewnienie wszystkim pasażerom bezpieczeństwa”. - napisał Liberadzki

Krzysztof Moczulski z Polskich Linii Lotniczych LOT potwierdził, że doszło do usterki samolotu. Jak podał rzecznik prasowy LOTu, w samolocie typu Embraer 195, wykonującym rejs LO233 z Warszawy do Brukseli, nad terytorium Niemiec doszło do usterki systemu hermetyzacji kabiny.

Jak pokazuje przebieg lotu, samolot nad terytorium Niemiec zgłosił sygnał Emergency i rozpoczął gwałtowne obniżanie wysokości.

„Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie” - przekazał Moczulski.

Źródło: twitter.com portal.tvrepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy