Dramat w Warszawie. W prosektorium brak miejsc, przy szpitalu kontener na zwłoki

Artykuł
Fot. Canva

Czwarta fala pandemii w Polsce przyspiesza. W ostatnich dniach odnotowano ponad pięć tysięcy zakażeń na dobę. Przy jednym ze stołecznych szpitali trzeba było postawić kontener na zwłoki, ponieważ w prosektorium nie ma już miejsc.

W Szpitalu Południowym na oddziałach kończą się miejsce, a prosektorium jest przepełnione. Szef szpitala musiał zorganizować kontener na zwłoki.

Dziś ponad 4 tys. osób z COVID-19 jest hospitalizowanych. W ciągu doby przybyło 223 pacjentów; to jest bardzo niepokojące – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Podczas rozmowy poinformował, że Ministerstwo przewiduje, że około 10 listopada br. będzie hospitalizowanych ponad 11 tys. pacjentów z COVID-19 .

Dodał, że „od kilkunastu dni obserwujemy zdecydowany trend wzrastający jeżeli chodzi o nowe zakażenia i to trend na bardzo wysokim poziomie”.

Kraska przekazał, że rząd zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń, w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

MZ poinformowało o 5592 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Na COVID-19 zmarło 14 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 956 207 zakażeń. Zmarło 76 300 osób z COVID-19.

Źródło: Fakt, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy