Doniesienia o odejściu Kaczyńskiego z rządu. Morawiecki: Mam nadzieję, że to tylko pogłoski

Artykuł
Medialne doniesienia ws. Jarosława Kaczyńskiego wywołały burzę w internecie
Fot. PAP/Rafał Guz

Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat medialnych doniesień dotyczących tego, że Jarosław Kaczyński miałby do końca roku odejść z rządu. Premier wyraził nadzieję, że są to tylko pogłoski. Dodał, że jest też bardzo wdzięczny za pracę Kaczyńskiego w rządzie.

- Mam nadzieję, że to rzeczywiście są jedynie pogłoski, które rzeczywiście w jakichś mediach czytałem - powiedział premier pytany o medialne pogłoski mówiące, jakoby wicepremier Kaczyński miał w nieodległej przyszłości przestać pełnić tę funkcję.

- Bardzo cieszę się, że te struktury, nad którymi pracuje: modernizacja naszych sił mundurowych, a także kwestie związane z obronnością kraju - są nadzorowane przez pana premiera Kaczyńskiego i jestem za to bardzo wdzięczny - dodał premier.

„Super Express" powołując się na nieoficjalne źródła podał, że do końca roku Jarosław Kaczyński miałby przestać pełnić funkcję wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Jak pisze gazeta Jarosław Kaczyński dwoi się i troi, aby zadbać o stabilną sejmową większość.

- Prezes ma dość sytuacji, kiedy podczas kluczowych głosowań w Sejmie nie jest pewny do samego końca większości. Może jedynym wyjściem będą wcześniejsze wybory i ułożenie na nowo Sejmu. Dlatego Jarosław ma odejść z rządu do końca roku i szykować partię na wybory - powiedział ważny polityk PiS.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy