Donald Tusk przed komisją ds. Amber Gold. Oglądaj w Telewizji Republika

Artykuł
Telewizja Republika

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji śledczej ds. Amber Gold, stawił się Donald Tusk. Jak powiedział dziś w Telewizji Republika członek komisji Wojciech Zubowski, były premier to „final boss”, ostatni świadek, jakiego przesłucha komisja.

Dziś przed obliczem komisji ds. Amber Gold przesłuchanie Donalda Tuska, byłego Prezesa Rady Ministrów, wezwanego w celu złożenia zeznań w toczącym się postępowaniu zmierzającym do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Przed przesłuchaniem, wiceprzewodniczący komisji zapowiedział, że w trakcie posiedzenia można spodziewać się poruszenia trzech wątków - osobistego, nadzoru nad służbami specjalnymi oraz kwestii wyjaśnienia całej afery po upadku spółki. 

Po tym jak Małgorzata Wassermann rozpoczęła posiedzenie i Donald Tusk złożył przysięgę, ustaliła ze świadkiem, nad jakimi służbami kontrolę sprawował jako premier. Chodzi m.in. o takie instytucje jak ABW, AW czy UOKiK.

Powiedziała także, że komisja przygotowała na okoliczność przesłuchania świadka materiały, dzięki którym będzie mógł odświeżyć sobie pamięć.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy