Donald Trump ogłasza uruchomienie internetowej Prawdy. „Niedługo się sprzeciwmy"

Artykuł
Truth Social ma być platformą bez dyskryminacji wobec politycznych ideologii
Fot. Flickr/Trump White House Archived

Założona przez byłego prezydenta USA "Trump Communication and Technology Group" (TMTG), ogłasza uruchomienie nowego serwisu społecznościowego. Będzie się nazywał "Truth", czyli "Prawda". Nowa aplikacja ma łączyć jego sympatyków, ich poglądy oraz stanowić alternatywę dla stosującego cenzurę Twittera. Pełna wersja platformy ma być uruchomiona na początku przyszłego roku.

Na początku roku Twitter zablokował konto Donalda Trumpa. Prawnicy byłego prezydenta USA złożyli w tej sprawie skargę do sądu federalnego na Florydzie, domagając się przywrócenia jego konta.

Donald Trump oskarżał Twittera, Facebooka oraz właściciela Google`a, o cenzurę, manipulacje i jawne popieranie jego przeciwnika w wyborach Joe Bidena.

Ponadto były prezydent zwraca więc uwagę, że został zbanowany, podczas gdy czołowi talibowie mogą publikować na Twitterze bez przeszkód.

- Stworzyłem Truth Social i TMTG, by powstać przeciwko tyranii wielkich firm technologicznych. Cieszę się, że wkrótce będę mógł przez Truth Social dzielić się moimi myślami i odpowiedzieć firmom Big Tech. Wszyscy mnie pytają, dlaczego nikt się nie sprzeciwia Big Tech? No to niedługo się sprzeciwmy - tłumaczy Donald Trump.

Truth Social ma być platformą otwartą, wolną, bez dyskryminacji wobec politycznych ideologii.

 

Źródło: RMF24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy