Dołóżmy się do wakacji dla polskich dzieci z Wileńszczyzny!

Portal TV Republika, wch 02-06-2024, 10:15
Artykuł
zdjęcie organizatora

Zapraszamy do wsparcia wyjątkowego przedsięwzięcia, którego celem jest zorganizowanie niezapomnianych letnich kolonii dla polskich dzieci z Wileńszczyzny. Dla wielu z nich, uczęszczających do polskich szkół, wyjazd ten stanowi szansę na przygodę życia i jedyną możliwość zobaczenia Polski z bliska oraz poznania jej bogatej historii. Stowarzyszenie Pilscy Patrioci od lat wspiera Polaków z dawnych Kresów Wschodnich, organizując pomoc materialną oraz edukacyjne wakacje w Polsce.

"Podczas wakacji 2024 r. chcemy zorganizować cztery turnusy wakacyjnego wypoczynku dla naszych małych rodaków, które odbędą się w Pile, Lubrzy, Ostródzie i Bydgoszczy. Naszymi partnerami jest wiele środowisk patriotycznych i społecznych, m.in. Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci, Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży, Stowarzyszenie Federacji Młodzieży Walczącej, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, stowarzyszenia kibicowskie i wielu ludzi dobrej woli", mówią organizatorzy

W tym roku m.in. w trasę ruszy z dziećmi i młodzieżą zespół "Wataha pod Biało Czerwoną". "Oprócz wypoczynku zorganizujemy warsztaty muzyczne oraz dwa koncerty upamiętniające Powstanie Warszawskie. Pierwszy 20 lipca w Salezjańskim Ośrodku Wypoczynkowym w Ostródzie, drugi po powrocie na Wileńszczyznę", informują organizatorzy i apelują: "Każda wpłata przybliża nas do realizacji tego marzenia i daje dzieciom szansę na niezapomniane wakacje pełne przygód, nauki i radości. Pieniądze są potrzebne na zapewnienie opieki, wyżywienie, wynajem autokarów itd. Pomóżmy razem zorganizować te kolonie, by polskie dzieci z Wileńszczyzny mogły poznać swoją ojczyznę i jej kulturą".

Wpłat można dokonać klikając w link: https://pomoc.pl/koncert-i-wakacje-dla-dzieci-z-wilenszczyzny

Źródło: mat. nadesłany

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy