Dokładnie 22 lata temu wyemitowano pierwszy odcinek "Świata Według Kiepskich". Wiemy co dalej w kultowym serialem

Artykuł
W role małżeństwa wcielają się Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka.
facebook.com/JuliaHolitschke

"Świat według Kiepskich" króluje na antenie już od 22 lat. Jest to jeden z najdłużej emitowanych polskich seriali. Pierwszy odcinek widzowie mogli zobaczyć 16 marca 1999 roku. I do dziś kręcone są nowe perypetie serialu komediowego.

"Świat według kiepskich" to serial Polsatu emitowany od 1999 roku. W rolach głównych w popularnego serialu można oglądać plejadę polskich aktorów. W role małżeństwa wcielają się Andrzej Grabowski i Marzena Kipiel-Sztuka. Produkcja doczekała się pół tysiąca odcinków, mimo że na przestrzeni lat widzowie musieli uporać się ze śmiercią kilkorga aktorów.

W ubiegłym roku zmarł Dariusz Gnatowski, który wcielał się w sąsiada Kiepskich, Arnolda Boczka. 28 stycznia odszedł Ryszard Kotys, czyli serialowy Marian Paździoch. W 2007 roku pożegnaliśmy Krystynę Feldman, która zagrała babkę Kiepską, a w 2016 roku odszedł Bohdan Smoleń. Przez kilka lat można było także oglądać także Zofię Czerwińską, która wcielała się w postać Wisławy Malinowskiej. Aktorka zmarła w 2019 roku.

- Świat według Kiepskich” się kręci i nadal będzie. Ten serial to wielka tradycja i wielka wartość. Czy się to komuś podoba, czy nie - powiedziała dyrektor programowa Nina Terentiew.

- Mamy nowe, bardzo dobre scenariusze. Dołączyli nowi aktorzy. Odszedł Darek Gnatowski. Odszedł Ryszard Kotys, który grał Mariana Paździocha, ale w obsadzie mamy jego syna, Janusza Mariana Paździocha, który już skradł serca widzów. Gramy dalej. Dopóki jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Grabowski, chce grać tę rolę, to warto pisać te scenariusze choćby tylko dla niego - zdradziła Terentiew.

 

Źródło: zloteprzeboje.tuba.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy