Dlaczego opozycja nie chce odbudowy Pałacu Saskiego? Blokowanie pomysłów to ich strategia

Artykuł
Czemu opozycja nie chce odbudowy Pałacu Saskiego?
Fot:Twitter/RDC

Sejm uchwalił w piątek ustawę o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Przeciw ustawie głosowało 120 posłów Koalicji Obywatelskiej (tylko Bogusław Sonik wstrzymał się od głosu), 45 przedstawicieli Lewicy (wstrzymał się Marek Dyduch), Dobromir Sośnierz z Konfederacji, przedstawiciele Polski 2050 Szymona Hołowni oraz przedstawiciel mniejszości niemieckiej Ryszard Galla. Komentarza w tej sprawie udzielili Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej Codziennie oraz publicysta Rafał Ziemkiewicz.

- Pałac Saski to jedna z najważniejszych pamiątek stolicy. Odbudowa Pałacu Saskiego będzie dowodem tego, że daliśmy radę jako naród, podnieść się po cierpieniach z czasów wojny - powiedział Tomasz Sakiewicz.

- Opozycja zagłosowała przeciw odbudowie, bo prowadzą starą strategię komunistyczną, najpierw chcą rozwoju, potem głosują przeciwko. Będą teraz blokować ustawę w Senacie. Oni uważają, że nie da się przywrócić pamięci o tej ważnej budowli. Uważają, chociaż nie chcą się do tego przyznać - zakończył Sakiewicz.

Czy opozycja będzie zawsze działała przeciwko Polsce?

Rafał Ziemkiewicz powiedział: - Pałac Saski nie jest może bardzo ważny, ale jest to jeden z symboli Warszawy. Stolica potrzebuje symbolu. Takim symbolem byłby Łuk Triumfalny, który będzie pamiątką zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej. Odbudowa Pałacu Saskiego jest pomysłem na stworzenie symbolu Polskiego w Warszawie.

- Opozycja działa na zasadzie przeszkodzić rządowi we wszystkim. Ma plan blokować każdy pomysł PiS-u. Zawsze będzie za oddaniem pieniędzy na tematy, którymi rządzący się nie zajmują, po to właśnie, aby blokować rząd. Opozycja uprawia populizm. Opozycja lewicowo-liberalna ma w swoich założeniach brak kultywowania Polski. Oni są z zasady przeciwni jakiejkolwiek działalności Polskiej. To są ideologiczne założenia opozycji - zakończył Rafał Ziemkiewicz.Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy