Dezinformacja Rosji ma charakter ciągły, wciąż szerzy kłamstwa przeciwko Polsce!

Portal TV Republika 01-12-2023, 20:40
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter@StZaryn

Rosja wciąż szerzy kłamstwa przeciwko Polsce. Prowadzone w ostatnich dniach działania Rosji przeciwko Polsce koncentrują się na widocznych już wcześniej liniach oddziaływania – atakowaniu wojska polskiego, deprecjonowaniu RP, stymulowaniu napięć między Polską i Ukrainą - napisał w piątek na platformie X sekretarz stanu w kancelarii premiera Stanisław Żaryn.

Podkreślił, że Rosja i Białoruś starają się przekonać, że Polska jest krajem agresywnym, a jednocześnie niezdolnym do obrony.

"Moskwa próbuje zastraszać Polaków wizją zniszczenia przez Rosję, stymuluje też niechęć do USA, które mają +wykorzystywać Polskę+, jednocześnie ją narażając" - zaznaczył Żaryn. "Okresowa analiza działań Rosji wskazuje – po raz kolejny, że Kreml stara się bardzo mocno deprecjonować Siły Zbrojne RP, wskazując na ich „upolitycznienie”, osłabienie przez Rząd oraz brak profesjonalizmu" - dodał.

Ocenił, że jednocześnie przekaz o „słabości wojska polskiego” jest wykorzystywany do stymulowania niechęci Polaków wobec pomocy Ukrainie. "Rosja przekonuje, że pomaganie Ukrainie jest szkodliwe i groźne dla państwa polskiego. Wciąż widać koncentrację działań rosyjskich na rozbudzaniu niechęci między Polską i Ukrainą. Celem jest doprowadzenie do zatrzymania współpracy między Ukrainą i Zachodem, co ma utorować Rosji drogę do zwycięstwa w wojnie przeciwko Ukrainie" - napisał Żaryn.

"Rosja kontynuuje również działania dezinformacyjne przeciwko Izraelowi. Kreml systematycznie obarcza Zachód odpowiedzialnością za wybuch wojny Hamas-Izrael, a także doprowadzenie do wojny przeciwko Ukrainie. Jednocześnie widać kontynuację działań szerzących teorie spiskowe ws. ataku Hamasu na Izrael. Kanały propagandowe Rosji sugerują m. in., że cała sprawa to +prowokacja Izraela+" - podkreślił sekretarz stanu dodając, że widać także próbę odciągania uwagi Zachodu od Ukrainy.

Zaznaczył, że w ramach działań strategicznych Rosja kontynuuje przekaz, według którego wojna obronna Ukrainy jest bezsensowna i nie ma szans powodzenia. "Jednocześnie wprost Rosja stwierdza, że przekazywanie broni na Ukrainie to +przedłużanie agonii+" - dodał.

"Dezinformacja Rosji ma charakter ciągły. To stała metoda prowadzenia przez Rosję działań politycznych w obszarach strategicznych interesów Kremla" - podkreślił Żaryn.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy