Dawid Kubacki nie kryje smutku, ale kibice i tak są z niego dumni [wideo]

TVP1

Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, a trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft. Kubacki nadal prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

Granerud okazał się lepszy od Polaka o zaledwie 1,1 pkt. Kraft od zwycięzcy był gorszy o 9,2 pkt. Na siódmym miejscu uplasował się Kamil Stoch. 21. był Jan Habdas, 27. Aleksander Zniszczoł, a 30. Paweł Wąsek. Niespodziewanie po pierwszej serii odpadł 39. Piotr Żyła.

Dawid Kubacki po raz 34. stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. W niedzielę zajął drugie miejsce w Zakopanem.

Na koncie ma dziesięć zwycięstw, ośmiokrotnie był drugi, a 16 razy stanął na najniższym stopniu podium.