Czyje rozmowy jeszcze wypłyną? Na liście Komorowski, Kulczyk, Miller

Artykuł
flickr/Piotr Drabik/CC BY 2.0;flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Minister Radosław Sikorski regularnie odwiedzał Jana Kulczyka w Pałacyku Sobańskich. Był tam również szef SLD Leszek Miller. Natomiast w restauracji Roberta Sowy na prywatnej kolacji miał też być prezydent Bronisław Komorowski. Czy ich rozmowy również zostały nagrane?

Minister widywał się z Janem Kulczykiem raz na kilka miesięcy w sprawie dyplomacji ekonomicznej, którą prowadzi resort. Do spotkań dochodziło w gabinecie pana Kulczyka w siedzibie Polskiej Rady Biznesu – mówił Newsweekowi rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Polska Rada Biznesu ma swoją siedzibę w Pałacyku Sobańskich. W tym budynku mieści się też restauracja Amber Room, w której nagrano rozmowę Sikorskiego z Jackiem Rostowskim.

Jak twierdzi informator Newsweeka z otoczenia głowy państwa, Bronisław Komorowski również był w restauracji Sowa i Przyjaciele „na prywatnej kolacji”. Biuro prasowe Komorowskiego stwierdziło, że „nie posiada informacji na temat spotkań prezydenta w tym lokalu”. Jednakże urzędnicy z kancelarii mogli jedynie przeanalizować faktury oficjalne, natomiast Bronisław Komorowski miał być w restauracji u Sowy prywatnie.

Również szef SLD mógł zostać nagrany. Rozmowa Leszka Millera miała zostać zarejestrowana w Pałacyku Sobańskich. 

Źródło: newsweek.pl, telewizjarepublika.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy