Człowiek Roku 2020 „Gazety Polskiej”. Kaczyński: Uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Trzy nagrody, trzech laureatów i wiele ich ogromnych zasług w służbie Polsce. Media Strefy Wolnego Słowa przyznały nagrody w trzech kategoriach: Człowiek Roku „Gazety Polskiej”, Nagroda Klubów Gazety Polskiej i Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska - Nowe Państwo”.

- Jestem głęboko wdzięczny i zaszczycony, i uważam tę chwilę za bardzo piękną w moim życiu. W życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, które - mam nadzieję - będą kontynuowane. Nie przeze mnie, ale przez tych którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeśli chcemy uzyskać to, co powinno być celem prawdziwego patrioty. Jak to mówił mój śp. brat, silne i poważne państwo - powiedział, odbierając Nagrodę, prezes PiS. 

- Nagroda, którą Państwo mi przyznali w tym roku, jest naprawdę wielkim zaszczytem, za który dziękuję. Jest wielkim zaszczytem dlatego, że właśnie to środowisko, te szturmowe bataliony, pułki Polski patriotycznej, niepodległej, tę nagrodę przyznają - dodał Jarosław Kaczyński.

Jak co roku przyznano trzy nagrody:

  • Laur Człowieka Roku „Gazety Polskiej” przypadł tysiącom mężnych i pełnych poświęcenia Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej,
  • Nagroda im. Grzegorza I Wielkiego przyznana przez "Nowe Państwo" trafiła do rąk sędzi Julii Przyłębskiej, prezes Trybunału Konstytucyjnego,
  • Kluby "Gazety Polskiej" w wyniku demokratycznego głosowania wyróżniły nagrodą Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” Jarosława Kaczyńskiego, wicepremiera oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości.
 

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy