Członkowie Klubów GP w USA odznaczeni za działalność opozycyjną w PRL

Artykuł
Uroczystości wręczenia odznaczeń
Fot. Facebook/Klub Gazety Polskiej New York

Prezes Instytuty Pamięci Narodowej Karol Nawrocki w Nowym Jorku wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji antykomunistycznej i Solidarności z okresu PRL. Wśród nich kilku członków i przewodniczących Klubów Gazety Polskiej w USA.

Odznaczenia nadane przez prezydenta RP na wniosek prezesa IPN otrzymali: Włodzimierz Ilnicki – Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzysztof Wiktor Nowak – Krzyż Oficerski orderu, a Włodzimierz Pajdak – Krzyż Kawalerski. Krzyżem Wolności i Solidarności zostali odznaczeni: Marek Duszkiewicz, Włodzimierz Pajdak, Bolesław Plewa, Wiesław Wierzbowski, Edward Wiśniewski, Antoni Włoch oraz pośmiertnie Jerzy Polak.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się we wtorek 30 listopada w konsulacie RP z udziałem konsula generalnego Adriana Kubickiego, który otworzył uroczystości, wyrażając wdzięczność odznaczonym działaczom w imieniu Polski za ich ofiarność oraz nieprzerwaną patriotyczną działalność na emigracji

Prezes IPN Karol Nawrocki w swym przemówieniu dziękował odznaczonym za ich poświęcenie i przypomniał o historycznych wydarzeniach z lat walki o wolność, w których brali udział.

Źródło: Facebook/Klub Gazety Polskiej New York

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy