Część włoskich kiboli usłyszała już wyroki

Artykuł
Youtube

Trzech kiboli Lazio Rzym otrzymało wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu na pięć lat i po dwa tysiące złotych grzywny. Przed meczem Ligi Europejskiej pomiędzy Legią, a Lazio policja zatrzymała w sumie 149 osób.

Dziesięciu spośród sprawców czwartkowych zamieszek w stolicy zapłaciło po pięćset złotych grzywny, a jedenastu kolejnych po czterysta złotych. Wszyscy dostali zakazy stadionowe na okres dwóch lat. Trzech najniebezpieczniejszych kiboli dobrowolnie poddało się karze. ZOstali oskarżeni o czynną napaść na policjantów. Wyrok, który usłyszeli to dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, po dwa tysiące złotych grzywny oraz po czterysta złotych nawiązki. Dodatkowo zostali obłożeni trzyletnim zakazem wstępu na mecze rozgrywane w Europie.

Jedna spośród zatrzymanych osób musiała zapłacić dwa tysiące złotych za niewykonywanie poleceń obsługi stadionu. Sześć osób zostało natomiast zwolnionych zaraz po przesłuchaniu. Wszyscy oni wrócili już do Rzymu.Stu kiboli czekają jescze rozprawy sądowe.

Największe zatrzymania miały miejsce w dniu meczu, po wyjściu sympatyków Lazio z jednego z klubów w centrum Warszawy. Ponad stu spośród nich wkroczyło na jezdnię i przez Al. Jerozolimskie ruszyło w stronę stadionu Legii. Na wysokości ul. Poznańskiej włoscy kibole zaatakowali policjantów. W ruch poszły kamienie, słupki i kosze na śmieci, którymi funkcjonariusze zostali obrzuceni. Rzecznik komendanta stołecznego policji st. asp. Mariusz Mrozek poinformował, że niektórzy spośród napastników zakłądali kominiarki, aby uniemożliwić ich późniejsze zidentyfikowanie.

Natomiast już w noc poprzedzającą mecz Legia - Lazio zatrzymano siedemnastu włoskich kibiców. Do awantury doszło przed jednym z warszawskich hoteli. Niektórzy spośród uczestników tego zajścia mieli przy sobie noże i kastety. - Podczas incydentów z udziałem pseudokibiców nikt nie ucierpiał. Uszkodzony został policyjny radiowóz - podał Mariusz Mrozek.

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy