Część fazy grupowej Ligi Mistrzów na stadionie Legii. Jakim cudem?

Tomasz Domański 15-07-2022, 17:07
Artykuł
Telewizja Republika

Piłkarski mistrz Ukrainy Szachtar FC rozegra fazę grupową w nadchodzącym sezonie Ligi Mistrzów UEFA na stadionie Legii Warszawa. Ze względu na trwającą na terytorium Ukrainy wojnę z Rosją, tamtejsze kluby nie mogą obecnie rozgrywać u siebie meczów w europejskich pucharach.

""Stadion Legii to przede wszystkim dom naszej drużyny. Od wybuchu wojny nasz klub i Fundacja Legii angażowały się w pomoc uchodźcom, klubom piłkarskim z Ukrainy, a we współpracy z Szachtarem wspólnie wspieraliśmy migrantów wewnętrznych. W najbliższych miesiącach stadion Legii będzie także miejscem rozgrywania meczów w Lidze Mistrzów przez Szachtar", powiedział wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

Szachtar FC rozegra w Warszawie wszystkie mecze grupowe. Terminarz będzie znany po losowaniu grup, które odbędzie się 25 sierpnia. Sprzedaż biletów prowadzona będzie przez Szachtar. Zgodnie z umową osoby posiadające karnet na sezon 2022/2023 na mecze Legii będą mogły skorzystać z prawa pierwszeństwa przy zakupie wejściówek.

Faza grupowa Ligi Mistrzów UEFA rozpocznie się 6 września i potrwa do 2 listopada.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy