Czerwińska: Tusk jest jedną z ostatnich osób, która może zarzucać innym prorosyjskość

Artykuł
Donald Tusk
Fot. PAP/Mateusz Marek

Opozycja rozpaczliwie próbuje znaleźć coś, czym mogłaby w nas uderzyć, a Donald Tusk jest jedną z ostatnich osób, która może zarzucać innym prorosyjskość - mówiła PAP rzeczniczka PiS Anita Czerwińska, komentując zarzuty opozycji dot. Warsaw Summit.

Warsaw Summit
 
W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich, w tym przewodniczący Fideszu, premier Węgier Viktor Orban, przewodniczący hiszpańskiego Vox Santiago Abascal oraz szefowa francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen.
 
Opozycyjny lament

Przedstawiciele partii opozycyjnych zarzucali PiS, że spotyka się z politykami prorosyjskimi. Germanofobia Kaczyńskiego i jego skrajna niechęć do budowania silnej Unii Europejskiej sprawiły, że faszyzujący przyjaciele Putina witani są dziś w Warszawie niczym bohaterowie. Kolejny krok do rozsadzenia od środka Europejskiej Wspólnoty. I kolejny krok do Polexitu - stwierdził szef klubu KO Borys Budka. Z kolei lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ocenił, że PiS jest z tymi, którzy od środka chcą Unię rozwalić.

Tusk jest jedną z ostatnich osób, która może zarzucać nam prorosyjskość

Czerwińska odnosząc się do tych zarzutów powiedziała PAP, że opozycja czyni zarzut z czegoś, co nie ma miejsca”. Oni chcą zagłuszyć silny, coraz bardziej donośny głos europejskich konserwatystów - oceniła.

Przypomniała jednocześnie, że szef PO Donald Tusk w swoim expose w 2007 r zapowiedział, że chce dialogu z Rosją taką, jaka ona jest, i ten dialog rozpoczął.

Zrobił tak pomimo, że prezydent Lech Kaczyński przestrzegał przed zagrożeniami ze strony Rosji, które zresztą bardzo szybko nastąpiły, kiedy doszło do agresji na Gruzję, a później konsekwentnie, były i są do dzisiaj realizowane. Ktoś kto bez mrugnięcia okiem oddał Rosjanom śledztwo ws. katastrofy w Smoleńsku, nie dopilnował nawet, aby ofiary były godnie traktowane, pozwolił na bezczeszczenie i zamianę ciał, narażając rodziny na ogromny dramat, nie ma prawa dzisiaj zarzucać innym kolaboracji z Rosja - zwróciła uwagę rzeczniczka PiS.

Opozycja rozpaczliwie próbuje dziś znaleźć coś, czym mogłaby w nas uderzyć. Tusk jest jedną z ostatnich osób, która może zarzucać nam prorosyjskość. Przecież rosyjska prasa właśnie o Tusku pisała, że jest on +naszym człowiekiem w Warszawie+ - przypomniała Czerwińska.

Rzeczniczka PiS zapewniła ponadto, że liderów partii konserwatywnych, którzy uczestniczyli w sobotnim spotkaniu łączy to, że chcą Unii Europejskiej suwerennych krajów. Takie przekonanie podzielają miliony obywateli w całej Unii Europejskiej - zapewniła. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy