Czarnecki w Republice: miękka gra z KE już się skończyła! [wideo]

Telewizja Republika

- W tej grze z Komisją Europejską każde chwyty są dozwolone – stwierdził europoseł PiS, Ryszard Czarnecki. – Trzeba grać bardzo ostro. Mam wrażenie, że nie obejrzymy szybko pieniędzy z KPO, gdy będziemy grzecznie i merytorycznie przekonywać do naszych racji – dodał gość Telewizji Republika.

- Komisja Europejska to ciało polityczne – mówił Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta PiS w Telewizji Republika. – Szeregu państw nie podoba się rozwój Polski. Chcą ograniczać „polish power”, dynamiczny wzrost naszej siły. Dlatego pojawiają się preteksty, aby Polskę atakować i odsuwać w czasie przekazanie środków z KPO – wyjaśniał polityk.

- KE będzie chciała pokazać Polakom, że nie dostaną pieniędzy – przynajmniej całych - w roku wyborczym. A to nic innego, jak ingerencja w proces wyborczy. Jak nie kijem, to pałką. Będzie szukanie powodów, aby opóźniać przekazanie środków dla Polski. Moim zdaniem część pieniędzy możemy dostać na przełomie roku. Ale raczej tylko część, a nie całość – dodał Czarnecki.

- Trzeba z KE grać bardzo ostro. Mamy przecież możliwości wetowania różnych decyzji Unii. Hiszpania to skutecznie stosowała. Mamy możliwości zamrożenia naszej składki członkowskiej, pół miliarda euro. Miękka gra już się skończyła. Polski rząd tłumaczył, przekonywał merytorycznie, a w KE robiła swoje. Tam jest brak woli realizowania porozumienia, które przecież zostało podpisane – dodał europoseł PiS.

Cała rozmowa w oknie powyżej. Polecamy.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy