Co koalicja 13 grudnia zrobiła w zakresie realizacji kluczowych inwestycji? Internauci odpowiadają: NIC!

Portal TV Republika, wch 16-04-2024, 16:45
Artykuł
TV Republika

Internauci podsumowali cztery miesiące rządów koalicji 13 grudnia pod kontem realizacji najważniejszych, z punktu widzenia państwa polskiego, inwestycji. Bilans jest przerażający - nie zrobiono nic. Z tego cieszyć mogą się jedynie wrogowie naszego kraju!

"Trafne podsumowanie czterech miesięcy rządów proniemieckich w Polsce: WSZYSTKIE konkrety obiecane Berlinowi zostały spełnione i tylko to się liczy", zauważył w komentarzu do wpisu twitterowicza Sawy (Tylko twardy lobbing w sprawach polskich. http://TakDlaRozwoju.pl). Czy Czaban ma rację? To do przemyślenia dla każdego z nas. My poniżej publikujemy post Sawy.

Wyliczenie jest smutne:

"- Park Logistyczny Małaszewicze mrożony, rząd zasłania się fuzjami spółek odpowiedzialnych za budowę

- CPK, Lasek instruuje Zarząd do zaniechania wszelkich czynności projektowych, zapewne robi to z polecenia PDT

- atom - dziwne tańce w okół przesuwania terminów ponownego rozpatrzenia DŚU na EJ Choczewo. Termin po wyborach samorządowych przesunięty na po wyborach do europarlamentu

- Izera niby idzie do przodu, ale została pozbawiona grantu, który zapewne zostanie przejedzony na zakup gotowych produktów zamiast budowę mocy produkcyjnych

- Największa inwestycja zagraniczna, za 20 mld PLN - fabryka intela wstrzymana na rok. Pierwsze informacje od rządu jakie płynęły, że chcą renegocjować warunki umowy aby intel przeznaczył więcej środków na polską naukę. Problem w tym, że nie wiemy o jakich sumach mówimy, jeśli tu nie chodzi o setki milionów, w co wątpię, bo pamiętajmy, że Polska ma przekazać Intelowi 6 mld pomocy publicznej na budowę fabryki, po to żeby w ogóle Intel zechciał zainwestować w PL to nie jest to opłacalne. Opóźnienie budowy fabryki o rok to straty przekraczające możliwości negocjacyjne rządu. Albo jest ktoś kompletnym idiotą albo po prostu opóźnienia wynikają z przyczyn administracyjnych, a rząd w głupi sposób próbował sobie zbudować PR".

Źródło: Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy