Cieszyński: Wspieramy wolność słowa w Internecie!

Artykuł
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

Wspieramy wolność słowa w Internecie! Pod takim hasłem dziś w Sejmie odbyło się spotkanie ministra Janusza Cieszyńskiego z przedstawicielami wszystkich środowisk parlamentarnych.

W piątek (14.01) w Sejmie odbyło się spotkanie robocze, w którym udział wziął sekretarz stanu ds. cyfryzacji Janusz Cieszyński oraz przedstawiciele klubów i kół parlamentarnych. Konsultacje dotyczyły m.in. sposobów współpracy partii politycznych z międzynarodowymi platformami społecznościowymi.

„Będziemy kontynuowali prace, tak żeby wszyscy mieli pewność, że mogą funkcjonować w internecie w sposób transparentny a wolność słowa będzie chroniona. Mam nadzieję, że zostanie wypracowane wspólne stanowisko, które w jeszcze większym stopniu będzie wspierało działania polskiego rządu"- podkreślił Minister Janusz Cieszyński

Politycy spotkali się w związku z rozpoczęciem prac legislacyjnych nad wnioskiem ustawodawczym Komisji Europejskiej dotyczącym przejrzystości i targetowania reklamy politycznej oraz stanowiskiem rządu RP do tego dokumentu. Spotkanie to również odpowiedź na ostatnie działania Facebooka, podjęte w stosunku do profili partii Konfederacja.

To pierwsze tego typu konsultacje.

W piątek poruszone zostaną kwestie prac, jakie trwają w związku z planami Komisji Europejskiej dotyczącymi szczegółowych regulacji, jakimi mają zostać objęte reklamy polityczne. To początek szerokich konsultacji społecznych zaplanowanych przez KPRM.

Projekt rozporządzenia opublikowany przez Komisję Europejską pod koniec ubiegłego roku dotyczy zarówno świadczenia usług reklamy politycznej, jak i ochrony danych osobowych. Rozporządzenie wprowadza m.in. zharmonizowane przepisy gwarantujące wysoki poziom przejrzystości usług reklamy politycznej i usług powiązanych w Unii Europejskiej.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy