Ciao „The Doctor”. Valentino Rossi zakończył karierę

Valentino Rossi zakończył karierę. W ostatnim swoim wyścigu zajął 10. miejsce

Stało się. Valentino Rossi, jeden z najwybitniejszych motocyklistów w historii. W trwającej aż 26 lat karierze Rossi został mistrzem świata aż dziewięciokrotnie. Ostatni sezon to jednak pasmo porażek.

Ostatnie mistrzostwo świata, „The Doctor” zdobył w sezonie 2009 roku w barwach Yamahy. W każdym sezonie swojej kariery Rossi był zawodnikiem czołówki klasy Moto GP, czyli najwyższej i królewskiej. Dopiero ostatni sezon był bardzo słaby w wykonaniu 42-latka.

Zgromadził zaledwie 44 punkty i po raz pierwszy nie przekroczył stu punktów w skali jednego sezonu. Zajął dopiero 18. miejsce w klasyfikacji generalnej. Valentino Rossi to nie tylko wybitny sportowiec, to także ikona, która mimo problemów w ostatnim sezonie odchodzi z podniesioną głową. W 432 startach wygrał 115 wyścigów. 65 razy stawał na drugim stopniu podium, a na trzecim – 96 razy.

Źródło: Portal TV Republika