Ciało poszukiwanej od miesiąca kobiety zostało znalezione. Odkryły je spacerowiczki

Artykuł
Dalsze badania mają ustalić dokładną przyczynę zgonu kobiety
Canva

- Spacerujące po lesie kobiety odnalazły w sobotę ciało poszukiwanej od grudnia 67-letniej mieszkanki Wyszkowa - przekazał rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński.

18 grudnia ub.r. córka 67-letniej Janiny K., Magdalena B. zgłosiła na policję zaginięcie swojej matki, kiedy po powrocie do domu nie zastała w nim ani jej, ani swojego męża. Natknęła się za to na ślady krwi w kuchni.

W trakcie poszukiwań udało się zatrzymać zięcia zaginionej Damiana B., któremu policja postawiła zarzut zabójstwa. Według śledczych mężczyzna miał bić ją po twarzy, a następnie udusić. Damian B. przyznał się do popełnienia zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

Jednak Pomimo zaangażowania znacznych sił, w tym helikoptera, dronów, nurków z PSP, żołnierzy WOT oraz policyjnych psów tropiących, aż do ostatniej soboty ciała zamordowanej nie udało się znaleźć. Dopiero dwie spacerujące w lesie w pobliżu Grabszczyzny kobiety natknęły się na zwłoki Janiny K.

Policjanci zabezpieczyli miejsce. Kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Ciało kobiety zostało przetransportowane do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok, która dokładnie wyjaśni przyczynę zgonu - poinformował rzecznik prasowy KPP w Wyszkowie kom. Damian Wroczyński.

Damianowi B. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy