Ciało Mackiewicza zostanie sprowadzone z Nanga Parbat? Mamy nowe informacje!

Artykuł

Czy ciało Tomasza Mackiewicza zostanie sprowadzone z Nanga Parbat? Na początku roku, podczas zejścia ze szczytu góry doszło do prawdziwego dramatu z udziałem Polaka. Tomasz Mackiewicz po udanym ataku szczytowym miał poważne problemy ze zdrowiem, przez co nie był w stanie schodzić w dół

Czescy himalaiści w rozmowie z Wirtualną Polską przyznali, że wchodząc i schodząc z Nanga Parbat widzieli namiot, w którym najprawdopodobniej znajduje się ciało Tomasza Mackiewicza. Pavel Burda i Lukas Dubsky przyznali, że nie odważyli się sprawdzić, czy w namiocie rzeczywiście jest polski wspinacz.

Emocjonalnie to był cholernie trudny moment. Przez kilka minut patrzyłem na ten namiot, nie znałem Tomka osobiście, ale tam i w tym momencie czułem, jakbym stracił najlepszego przyjaciela. Tomek osierocił trójkę dzieciaków, ja mam dwójkę. Rozkleiłem się. Po drugie, schodząc z okrutnej Nangi, naprawdę ostatnią rzeczą, jaką chcesz zobaczyć, jest ciało innego człowieka- w rozmowie z portalem WP SportoweFakry przyznał Pavel Burda.

Dziennikarze zapytali więc, czy według nich ciało Tomasza Mackiewicza można sprowadzić z Nanga Parbat?

To możliwe. Bądźmy jednak realistami. Potrzeba byłoby zorganizować profesjonalną wyprawę, z silnymi himalaistami, którzy po dotarciu na taką wysokość mieliby jeszcze siłę sprowadzić ciało niżej. To nie jest takie proste- w rozmowie z Wirtualną Polską powiedział Lukas Dubsky.

Mimo "technicznej" możliwości sprowadzenia ciała pozostaje pytanie: "czy Tomek nie powinien zostać na zawsze na tej górze?". Od razu uprzedzę, nie znam odpowiedzi. Taką decyzję ma prawo podjąć tylko najbliższa rodzina, nikt więcej - dodał.

Źródło: wp.pl, party.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy