Chwiejne kroki Sienkiewicza i jego medialne „zniknięcie”. TVN milczało, aż się odezwało

Artykuł
Chwiejny Sienkiewicz wyprowadzany przez Borysa Budkę
Fot. screen Twitter/Marcin Przybyłek

Bartłomiej Sienkiewicz zdaniem wielu posłów przyszedł do Sejmu pod wpływem alkoholu. Nagranie z chwiejnymi krokami obiegło sieć, a polityczni koledzy bronią Sienkiewicza. TVN również długo milczała, a następnie opublikowała krótki tekst.

W tekście TVN stwierdzono, że Sienkiewicz po prostu „zahaczył stopą o schodek, a następnie »przybił piątkę« z inną posłanką”. Mija tydzień od czasu chwiejnych kroków w sali sejmowej. W tym czasie polityk zniknął z mediów, choć do tej pory, był aktywny.

W obronie Sienkiewicza stanął m.in. Borys Budka, który wyprowadził go z sali plenarnej. Po drodze polityk próbował „przybić piątkę” z jedną z posłanek, której zaskoczenia nie dało się ukryć.

Sienkiewicz od sytuacji w Sejmie nie jest bardzo aktywny w mediach. Nie zamieścił żadnego posta na Facebooku czy Instagramie. Na Twitterze, gdzie jest aktywny, jedynie „podaje dalej” tweety PO czy Donalda Tuska z piekarni.

yhtyhjrBartłomiej Sienkiewicz mimo „wycofania się” z życia medialnego, był tematem do dyskusji. Hasło #Sienkiewicz zdominowało również Twittera. 

TVN i ich narracja 

Informacja z Sienkiewiczem na portalu tvn24.pl pojawiła się dopiero wieczorem po godzinie 19, dnia 13 stycznia. Inne media informowały o zajściu od nocy z 12 na 13 stycznia.

Tytuł artykułu na portalu tvn24.pl brzmi „Sienkiewicz potknął się i "przybił piątkę" posłance, padły sugestie o nietrzeźwości”. Zaznaczono, że gdy Sienkiewicz wszedł na salę obrad, trwające przemówienia zostały „zakłócone przez dochodzące z sali krzyki” polityków PiS.

Borys Budka zapytany o sprawę, stwierdził, że Sienkiewicz nie był nietrzeźwy, a informacje o byciu pod wpływem alkoholu „to są jakieś bzdury”.

Bartłomiej Sienkiewicz nie chciał komentować całej sprawy. 12 stycznia w nocy szybko zniknął z sali plenarnej. Zatrzymany następnego dnia na jednym z korytarzy przez przedstawicieli mediów stwierdził: „Toczy się kampania insynuacji, kłamstw, ataków przeciwko opozycji. Ja w tej kampanii na pewno nie wezmę udziału. Nie będę tego komentował, nie będę o tym mówił. Nie będę pomagał autorom tej kampanii”. Zdaniem Bartłomieja Sienkiewicza „toczy się kampania insynuacji, kłamstw i ataków przeciwko opozycji”.

CZYTAJ: Skandal w Sejmie! Poseł KO pijany na sali sejmowej? „Chyba trzeba alkomat na salę”

Źródło: TVP INFO

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy