Chorwacja: zmarła 12 ofiara wypadku polskiego autobusu [wideo]

Tomasz Domański 06-08-2022, 10:07
Artykuł
HRT

W szpitalu w Zagrzebiu zmarła 12. ofiara wypadku polskiego autokaru, do którego doszło w sobotę rano w północnej Chorwacji - poinformowała telewizja publiczna HRT. Pięć osób jest ciężko rannych - dodał portal dziennika "Veczernji list". HRT informowała wcześniej, że w wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia zginęło 11 osób, a 34 zostały ranne.

Z związku z wypadkiem na autostradzie A4 w szpitalu w Varaždinie odbyła się konferencja prasowa, w której udział biorą m.in. minister spraw wewnętrznych i szef Sztabu Ochrony Ludności Davor Božinović oraz dyrektor Chorwackiego Instytutu Medycyny Ratunkowej, Maja Grba-Bujević.

Ranni w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji trafili do szpitali w Zagrzebiu i Varażdinie - podaje w sobotę chorwacki portal Total Croatia News, powołując się na lokalną straż pożarną.

"Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali w Zagrzebiu i Varażdinie" - poinformował szef lokalnej straży pożarnej Żeljko Nagy.

Zaznaczył, że rannych przewieziono do szpitali karetkami i podkreślił, że nie wie, w jakim stanie są poszkodowani. Nagy przekazał, że wszystkie osoby wydobyto z autokaru. Przyczyna wypadku nie jest znana.

 

 

Źródło: PAP/HRT

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy