Chorwacja: polscy policjanci przybyli na miejsce wypadku autokaru

Artykuł
canva.com

Przebywający w Chorwacji polscy policjanci przyjechali na miejsce wypadku autokaru wiozącego do Medjugorje polskich pielgrzymów – poinformowało chorwackie MSW. Funkcjonariusze przebywają w Chorwacji w ramach projektu „Bezpieczny turystyczny kierunek”.

Policjanci są już w Varażdinie na północy kraju, gdzie pomagają chorwackim funkcjonariuszom w komunikacji z poszkodowanymi w wypadku polskimi pielgrzymami – podano w oświadczeniu resortu spraw wewnętrznych.

Chorwacki dziennik „Jutarnji list” opublikował nagranie z przydrożnej kamery, która zarejestrowała przejazd autokaru na kilka minut przed wypadkiem. Nie widać na nim niczego, co wskazywałoby na późniejszą utratę kontroli nad pojazdem przez kierowcę. Chorwackie służby rozpoczęły usuwanie z autostrady wraku autokaru.

W wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia, zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, z których 19 jest w stanie ciężkim. Wszystkie ofiary wypadku to obywatele polscy.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy