Cenzura w Białym Domu. Administracja Bidena „redaguje” własne wypowiedzi

Artykuł
Zespół Bidena stosował podobne praktyki podczas kampanii w 2020 r.
Fot. Flickr/beemergirl99

Reporterzy Białego Domu dają administracji Bidena znaczną kontrolę nad jej przekazami, zwłaszcza w kwestii publikowania cytatów urzędników państwowych.

„Politico” twierdzi, że dziennikarze Białego Domu „wkurzają się” z powodu tego, co zostało opisane jako „zasady” w kwestii publikowania cytatów nowej administracji.

„Jeśli ostatnio czytałeś cytat urzędnika administracji, istnieje duża szansa, że zespół komunikacyjny Białego Domu miał okazję go najpierw zredagować” – napisał Politico. „Dzieje się tak, ponieważ Biały Dom Biden często żąda, aby wywiady z urzędnikami administracyjnymi były przeprowadzane w oparciu o przesłanki znane jako„ tło z zatwierdzeniem cytatu” – dodano.

„W praktyce oznacza to, że informacje z wywiadu mogą zostać użyte w historii, ale aby dołączyć nazwisko osoby do cytatu, reporter musi przesłać cytaty do zespołu komunikacji, aby je zatwierdzić lub edytować – wyjaśnia „Politico”

Zespół Bidena stosował podobne praktyki podczas kampanii prezydenckiej w 2020 r.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała Politico: „Udostępniamy ekspertów ds. polityki w różnych formatach, aby zapewnić dostęp do kontekstu i merytorycznych szczegółów. Jeśli serwisy nie czują się komfortowo z przypisaniem cytatów do tych urzędników, oczywiście nie muszą ich używać”.

Źródło: foxnews

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy