„Centrum Nowej Męskości”. Lewicowa burmistrz chce walczyć z samczą agresją

Artykuł
Lewicowa burmistrz Barcelony Ada Colau
Fot.: Twitter/@BComuGlobal

Władze Barcelony ogłosiły, że w śródmieściu stolicy Katalonii uruchomią centrum edukacyjne tzw. nowej męskości, pozbawionej agresji. Z porad opłacanego ze środków publicznych punktu mają korzystać zarówno dorośli, jak i młodzież.

Barceloński ratusz potwierdził poniedziałkową informację burmistrz Ady Colau, że nowa placówka będzie działać w centrum katalońskiej stolicy, w sąsiedztwie dworca Franca.

Wywodząca się z radykalnie lewicowego ugrupowania En Comu Podem polityk zapowiedziała, że pierwsze porady w zakresie tzw. nowej męskości ruszą w Barcelonie do października.

- Chcemy, aby w obiekcie tym popularyzowano nową męskość, męskość pozytywną - wyjaśniła Colau, zastrzegając, że chodzi o zachowania wyzbyte agresji.

Zastrzegła przy tym, że nowa placówka ma być formą walki z agresją wobec różnego rodzaju mniejszości seksualnych. Zaznaczyła, że z usług centrum mają korzystać m.in. pracownicy urzędów i spółek miejskich, a także młodzież.

- Chcemy promować urozmaicone spojrzenie na męskość (…), pozbawione starej idei, że mężczyzna musi być twardy - podsumowała burmistrz Colau. 

Źródło: Radio Opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy