Cenckiewicz skazany za mem o Nitrasie. „Kuriozum stało się faktem!”

Artykuł
Fot. stopklatka/TelewizjaRepublika

Sąd w Szczecinie prawomocnym wyrokiem skazał Sławomira Cenckiewicza za udostępniony w sieci mem o pośle Platformy Obywatelskiej Sławomirze Nitrasie. „Uważajcie na memy, tweety, posty... Karalne i płatne! No chyba, że podmiotem Waszych działań będzie Pan Prezydent, Premier, Wicepremier, któryś z biskupów lub drwiny ze stanu zdrowia Piotra Semki... Wtedy możecie sobie używać do woli!” – skomentował Cenckiewicz.

Sławomir Nitras poinformował, że Sąd Apelacyjny w Szczecinie wydał prawomocny wyrok w sprawie, którą parlamentarzysta PO wytoczył Sławomirowi Cenckiewiczowi, szefowi Wojskowego Biura Historycznego. „Cenckiewicz naruszył moje dobra osobiste i musi przeprosić. Nie ma zgody na język nienawiści i pogardy. Szczególnie na szczytach władzy. Ten wyrok niech będzie przestrogą” – napisał.

Cenckiewicz udostępnił mem odnoszący się do wydarzeń z grudnia 2016 r., kiedy Nitras przeszukiwał rzeczy pozostawione przez polityków PiS. Na memie jest Nitras, logo Komitetu Obrony Demokracji i cytat z kodeksu karnego odnoszący się do przywłaszczenia lub kradzieży.

W maju 2019 r. sąd pierwszej instancji skazał historyka na złożenie przeprosin i przekazanie 5 tys. zł na hospicjum.

Sławomir Cenckiewicz skomentował wyrok. „Stało się! Przegrałem prawomocnie w Szczecinie proces z posłem Sławomirem Nitrasem, gdyż naruszyłem jego dobra i znaną od wielu lat reputację podając dalej tweet, który był w sumie memem Nitrasa...” – napisał na Facebooku.

„Zapłacę za to 5 tys. złotych plus pewnie jeszcze coś... Sąd był miłosierny bo Nitras chciał znacznie więcej. Uff. Uważajcie na memy, tweety, posty... Karalne i płatne! No chyba, że podmiotem Waszych działań będzie Pan Prezydent, Premier, Wicepremier, któryś z biskupów lub drwiny ze stanu zdrowia Piotra Semki... Wtedy możecie sobie używać do woli! Dziękuję! Wolne sądy!” – napisał.

Źródło: Portal TV Republika, Twitter, Facebook

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy