Ceferin i UEFA nie chce zmian. Mundial to klejnot i trzeba go chronić przed szarlatanami

Artykuł
Prezydent UEFA sprzeciwił się pomysłowi Wengera. Mundiale to klejnot
Fot: Twitter/ ManUtd.pl

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin sprzeciwił się planom, by mistrzostwa świata rozgrywano co dwa lata, a nie co cztery, jak jest obecnie. - Mistrzostwa świata to klejnot, który ma swoją wartość właśnie ze względu na rzadkość-tłumaczył Ceferin.

Europejska Unia Związków Piłkarskich (UEFA) ogłosiła, że nie poprze takiej zmiany. - Mistrzostwa świata to klejnot, który ma swoją wartość właśnie ze względu na rzadkość-wyjaśnił prezydent organizacji Aleksander Ceferin.

- Rozgrywanie mundialu co dwa lata obniży jego renomę. W futbolu jest miejsce na wszystko, ale zarówno kluby, jak i reprezentacje w pełni wypełniają przestrzeń komercyjną. Pomyślmy też o piłkarzach-apelował Ceferin.

Mundial co dwa lata, to pomysł legendy. Będzie tylko gorzej

Pomysł wypłynął od legendarnego trenera m.in. Monaco i Arsenalu, Arsene Wengera. Francuz uważa, że rozgrywanie najważniejszych rozgrywek reprezentacyjnych co dwa lata zwiększy poziom futbolu. Mundial to impreza, która podobnie jak Igrzyska Olimpijskie są rozgrywane co cztery lata. Pomysł Wengera na zmiany poparło aż 166 reprezentacji na 210 możliwych. Ostatnie słowo należy jednak do władz poszczególnych konfederacji piłkarskich i do prezydenta FIFA, szwajcara Gianniego Infantino.

Mundial w 2022, odbędzie się w Katarze na przełomie listopada i grudnia, a następny, w roku 2026, niesie z sobą kolejne zmiany. Mistrzostwa po raz pierwszy odbędą się w trzech krajach: Kanadzie, Meksyku i USA. Mało tego, dojdzie do powiększenia stawki do 48 drużyn. Dla wielu ekspertów, jest to niedopuszczalna zmiana. 

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy