Przejdź do treści
11:31 Nisko: 6-latek przejechany samochodem. W ciężkim stanie trafił do szpitala
11:21 Polska: W Tatrach może przybyć nawet 40 cm śniegu w ciągu doby. Trudne warunki na szlakach
11:09 Mazowsze: Nie żyje 25-letni mężczyzna, który uderzył w drzewo podczas kuligu
11:04 Zachodniopomorskie: Kierowca auta osobowego w szpitalu po zderzeniu z pociągiem w pobliżu Cybowa
10:17 Gdańsk: Z powodu pogody część połączeń na lotnisku opóźniona
10:11 Fox News: kilka linii lotniczych, m.in. Lufthansa i Turkish Airlines, zawiesiło rejsy do Iranu
09:24 Zachodniopomorskie: 25-latek z zarzutami m.in. pozbawienia wolności partnerki i usiłowania przerwania jej ciąży
08:41 Polska: GDDKiA apeluje o ostrożną jazdę. Błoto pośniegowe w 13 województwach
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Koncerty Pawła Piekarczyka NOWY SĄCZ - 11 stycznia, godz. 17:00, w parafii Matki Bożej Niepokalanej Sanktuarium Świętej Rity w sali Wieczernika, Nowy Sącz; BRAŃSK - 13 stycznia, g. 17, Miejski Ośrodek Kultury, ul. Rynek 19, Brańsk
Koncerty Pawła Piekarczyka ŻARY - 16 stycznia, g. 17:0, Folwark Zamkowy, Folwarczna 3, Żary; GORZÓW WIELKOPOLSKI - 17 stycznia, g. 19, Wieczernik przy Parafii p.w. Pierwszych Męczenników Polski,ul. Pluty 7, 66-400 Gorzów Wielkopolski
Koncerty Pawła Piekarczyka SULĘCIN - 17 stycznia, g. 16, Sala parafialna, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 2, Sulęcin; CZĘSTOCHOWA - 18 stycznia, g. 17, Częstochowa Aula Tygodnika „Niedziela” ul.3 Maja 12
Wydarzenia Klub „GP” Aleksandrów Łódzki zaprasza na spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem. 15 stycznia, godz. 18:00, ul. Wojska Polskiego 128 Aleksandrów Łódzki
Wydarzenia 12 stycznia (poniedziałek) o godz. 17:30 odbędzie się w Węgrowie spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Centrum Dialogu Kultur, ul. Kościuszki 27a
Wydarzenia 12 stycznia (poniedziałek) o godz. 19:30 spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim w Sokołowie Podlaskim. Restauracja Stara Drukarnia, ul. Lipowa 82
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na prezentację wystawy w 130 rocznicę urodzin Gen. Stefana Roweckiego „Grota”, wystawa oddziału IPN w Łodzi czynna do 12 stycznia, Krużganki Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Bielańsko-Żoliborski Klub "Gazety Polskiej" w Warszawie zaprasza na obchody 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego 18 stycznia 2026 roku, które rozpoczną się o godz. 12:30 mszą świętą w kościele pw. św. Jozafata przy ul. J. Waldorffa 1 w Warszawie
Wydarzenie Krąg Pamięci Narodowej zaprasza na obchody 163. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Warszawa, 22 stycznia, g. 18:00 Msza Św. w Katedrze Polowej WP, 18:50 przemarsz pod Głaz i Krzyż Traugutta na Cytadeli na Apel Poległych, ul. Sanguszki / Zakroczymska
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Cameron: Nie chciałem stygmatyzować Polaków

Źródło: Flickr.com/bisgovuk/CC BY-ND 2.0

– Premier Wielkiej Brytanii David Cameron podczas rozmowy telefonicznej z Donaldem Tuskiem powiedział, że nie było jego intencją stygmatyzowanie Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii. Tusk wskazał, że niezależnie od intencji nie możemy akceptować takich wypowiedzi o Polakach – powiedział minister ds. europejskich Piotr Serafin.

Wcześniej z premierem Wielkiej Brytanii rozmawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Czytaj więcej...

Serafin przekazał dziennikarzom, że rozmowa telefoniczna premiera z Cameronem odbyła się z inicjatywy brytyjskiego szefa rządu i trwała około 40 min. Głównym tematem dyskusji były kwestie swobody przepływu osób w UE.

– Premier Cameron tłumaczył, że nie było jego intencją, intencją jego wypowiedzi stygmatyzowanie Polaków, którzy pracują na Wyspach Brytyjskich. Premier Tusk w odpowiedzi wskazał, że niezależnie od intencji nie możemy zaakceptować wymowy i efektów, jakie mają tego rodzaju wypowiedzi – opisywał rozmowę telefoniczną minister Serafin.

W niedzielę brytyjski premier Cameron publicznie wypowiadał się w kwestii zniesienia zapomóg dla imigrantów na dzieci, które pozostały w kraju ojczystym. W swojej wypowiedzi bazował na przykładzie polskich rodzin przebywających na terenie Wielkiej Brytanii. Twierdził, że będzie to jeden z punktów negocjacyjnych Londynu z Brukselą w sprawie nowego statusu członkowskiego W. Brytanii w UE.

Serafin zaznaczył, że Polska uznaje prawo każdego rządu, także brytyjskiego, do podejmowania decyzji w zakresie systemów zabezpieczenia społecznego, dodał jednak: – te decyzje – tak długo, jak jesteśmy członkami UE – nie mogą stygmatyzować żadnej grupy narodowej i muszą respektować prawo europejskie.

– Na zakończenie pan premier (Tusk) zadeklarował gotowość z polskiej strony do dyskusji o ewidentnych nadużyciach, które mogą się zdarzać w systemach zabezpieczenia społecznego – wspomniał minister ds. europejskich.

Premier Tusk w rozmowie z Cameronem miał nie zgodzić się z tezą, że korzystanie z zasiłków, nawet na dzieci przebywające w Polsce, przez osoby płacące podatki w Wielkiej Brytanii jest nadużyciem.

Serafin poinformował, że obaj premierzy powrócą do dyskusji na temat.

W trakcie rozmowy Cameron przekazał, jak powiedział Serafin, również prośbę rządu brytyjskiego "o udzielenie wsparcia w sprawach istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa".

Na stronie kancelarii premiera pojawił się komunikat, w którym zaznaczono, że "premier Cameron dziękował za zaangażowanie rządu premiera Tuska w pracach na poziomie europejskim nad inicjatywami legislacyjnymi, które dotyczą gazu łupkowego".

– To był wspólny cel Polski i Wielkiej Brytanii. I wydaje się, że dzięki tej wspólnej pracy jesteśmy dzisiaj w sytuacji, w której prawdopodobieństwo niekorzystnych rozwiązań dotyczących gazu łupkowego na poziomie europejskim zostało wyeliminowane – zakończył Serafin.

PAP, telewizja republika

Wiadomości

Tragedia podczas kuligu. Nie żyje 25-letni mężczyzna!

Premier Tusk będzie stawiał na konflikt

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Była posłanka Polski 2050 z refleksją nad wynikami partii. Odezwali się internauci!

Statystyka zdarzeń straży pożarnej za ostatnią dobę

Amerykanie zaatakowali z powietrza pozycje terrorystów z Państwa Islamskiego

Świątek uległa Bencic w finale. Polska musi gonić wynik!

Uwięził partnerkę i usiłował przerwać jej ciążę!

AKTUALIZACJA

Płonie hala pod Poznaniem. W środku butle z gazem, na miejscu 55 pojazdów gaśniczych

Zima w dobrej formie. Pogodowe alerty dla większości Polski

Machado nie przekaże Nobla Trumpowi. Komitet Noblowski protestuje

Niewyobrażalna tragedia, sześć osób w tym 7 letnie dziecko zginęło w strzelaninie!

Magdalenie Środzie nie spodobała się szopka przed Pałacem Prezydenckim

Jak w erze lewicowego szaleństwa będziemy nazywali premiera Tuska?

Viki Gabor przerywa milczenie! Skomentowała ślubne zamieszanie i zniknięcie z Instagrama

Trump ujawnił problem Danii. Wstyd im to przyznać

Najnowsze

Tragedia podczas kuligu. Nie żyje 25-letni mężczyzna!

Amerykanie zaatakowali z powietrza pozycje terrorystów z Państwa Islamskiego

Świątek uległa Bencic w finale. Polska musi gonić wynik!

Uwięził partnerkę i usiłował przerwać jej ciążę!

AKTUALIZACJA

Płonie hala pod Poznaniem. W środku butle z gazem, na miejscu 55 pojazdów gaśniczych

Premier Tusk będzie stawiał na konflikt

TRZEBA ZOBACZYĆ!

Była posłanka Polski 2050 z refleksją nad wynikami partii. Odezwali się internauci!

Statystyka zdarzeń straży pożarnej za ostatnią dobę