CBOS: PiS tylko o jeden punkt procentowy wyżej od PO

Artykuł

W listopadzie na PiS chciało głosować 25 proc. badanych, którzy zadeklarowali, że na pewno wzięliby udział w wyborach parlamentarnych. 24 proc. zamierzało poprzeć PO. Jak wynika z sondażu CBOS, do Sejmu weszłyby jeszcze SLD - 10 proc. poparcia oraz PSL - 7 proc.

W porównaniu z październikiem poparcie dla PiS obniżyło się o 3 punkty procentowe. Natomiast poparcie dla PO wzrosło w tym czasie o 2 punkty procentowe. Poparcie dla SLD i PSL również wzrosło - po 2 punkty procentowe. 3-procentowe poparcie zanotował Twój Ruch. Po 1 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć oddania głosu na Nową Prawicę Janusza Korwin-Mikkego, Solidarną Polskę, Polska Jest Najważniejsza i Polską Partię Pracy.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w listopadzie do urn udałoby się, według własnych deklaracji, 54 proc. dorosłych Polaków. W porównaniu z ubiegłym miesiącem gotowość do wzięcia udziału w głosowaniu obniżyła się o 3 punkty procentowe.

CBOS przeprowadził sondaż metodą wywiadów bezpośrednich (face-to-face) wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 7-14 listopada 2013 roku na liczącej 990 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

mk, PAP, fot. pis.org.pl

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy