CBA w PZU, warszawskiej straży miejskiej i siedzibach 16 urzędów marszałkowskich

Artykuł
flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Od wczorajszego wieczora trwają akcje Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze weszli do siedziby Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, siedziby straży miejskiej w Warszawie oraz 16 urzędów marszałkowskich.

CBA w siedzibie PZU

Wczoraj wieczorem CBA wkroczyło do siedziby PZU. Jest to wynik audytu, przeprowadzonego przez Ministerstwo Skarbu we wszystkich spółkach, po ośmiu latach władzy koalicji PO-PSL. Z wiadomości radia RMF FM wynika, że w biurach ubezpieczyciela CBA zabezpieczyć miało dokumenty, dotyczące przetargów informatycznych, które mogły narazić firmę i skarb państwa na straty. Według nieoficjalnych informacji nawet na 200 milionów złotych.

Warszawska straż miejska pod lupą

Dzisiaj funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do siedziby straży miejskiej w Warszawie w związku ze śledztwem, które prowadzone jest przez lubelską delegaturę biura. Według informacji radia RMF FM w warszawskiej straży miejskiej mogło dojść do przestępstw m.in. przy zakupie paliwa i wyposażenia samochodów. CBA zabezpiecza dokumenty dotyczące organizacji i realizacji niektórych przetargów.

CBA w 16 urzędach marszałkowskich

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do 16 urzędów marszałkowskich na terenie całej Polski. Agenci kontrolować mają wydatki unijnych dotacji z lat 2007-2013. Kontrolą objęte są określone przepisami prawa procedury podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wsparcia finansowego udzielanego przez urzędy marszałkowskie w ramach wybranych programów operacyjnych na lata 2007-2013. Łączna suma środków zaangażowanych w 16 programów regionalnych w tych latach wyniosła 17,3 mld euro.. Równolegle CBA będzie analizowało oświadczenia majątkowe marszałków województw.


CZYTAJ RÓWNIEŻ:

CBA wkroczyło do siedziby PZU

 

Źródło: rmf24.pl, Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy