CBA: Są zarzuty w sprawie wyłudzenia dotacji rolnych

Artykuł
Youtube

– 27 osób jest podejrzanych o wyłudzenie 3 mln zł nienależnych dopłat unijnych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – poinformował rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński. Wszystkie one usłyszały zarzuty w tej sprawie.

– 27 osobom postawiono łącznie 92 zarzuty przedstawienia nierzetelnych oświadczeń, w celu uzyskania wsparcia finansowego z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w woj. podkarpackim. Wstępne szacunki wskazują na uzyskanie ponad 3 mln zł nienależnych korzyści. Śledztwo prowadzone jest na podstawie materiałów uzyskanych w czasie kontroli prowadzonej przez CBA – poinformował Dobrzyński.

– Wszystko wskazuje na to, że właściciele aktów własności gruntów wnioskowali i otrzymywali dopłaty, podczas gdy faktycznie grunty te użytkowały inne osoby – wyjaśnił rzecznik CBA. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury rejonowej w Przemyślu i obejmuje lata 2009–2011 . Dotyczy ono wyłudzeń z biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Przemyślu i Jarosławiu ujawnionych podczas kontroli CBA, przeprowadzonej między majem 2012 r. a lutym 2013 r. – To pierwsze zarzuty w tej sprawie – zaznaczył Dobrzyński.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy