Były senator PO Józef Pinior skazany
Józef Pinior, były senator Platformy, został skazany na 1,5 roku więzienia za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach majątkowych. Jego były asystent Jarosław W. za korupcję usłyszał wyrok 5 lat więzienia.
Pinior został skazany za poświadczenie nieprawdy w swoich zeznaniach majątkowych, w których nie wykazywał przyjmowanych kwot. Polityk miał zataić kwoty składające się na ponad 100 tys. złotych.
- Józef Pinior twierdził, że kwoty te były pożyczkami, a on sam by jedynie żyrantem. Nie ma jednak wątpliwości, że to on owe pożyczki podpisywał, a więc były one jego korzyściami majątkowymi - powiedziała sędzia.
Sąd nie zawiesił warunkowo wykonania kary.
W marcu zarówno Pinior, jak i jego asystent, zostali już prawomocnie skazani za korupcję na 1,5 roku bezwzględnego więzienia w innym procesie. Piniorowi Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na wniosek jego obrońców zezwolił ostatecznie na odbywanie kary więzienia w warunkach domowych.
Polecamy Wysokie Napięcie
Wiadomości
Najnowsze
Wietnam buduje największy stadion świata. Zobacz, ilu kibiców pomieści
SPRAWDŹ TO!
Działania na Bliskim Wschodzie odbiją się na portfelach Polaków? PiS apeluje do rządu Tuska
Polacy zostawieni na pastwę losu! Kuźmiuk: Rząd Tuska uczy się od UE... nicnierobienia