Były piłkarz krytycznie o LGBT. Grożą mu teraz poważne konsekwencje

Artykuł
premierleague.com

Były reprezentant Egiptu i ekspert piłkarski Mohamed Aboutreika na antenie katarskiej telewzji BeIn Sports skrytykował angielską akcję „Rainbow Laces”, wspierającą ideologię LGBT. Władze Premier League grożą komentatorowi oraz stacji telewizji.

Zdaniem eksperta BeIn Sports, wspomniana akcja jest de facto promowaniem homoseksualizmu. Jego zdaniem jest to niezgodne zarówno z ludzką naturą, jak i zasadami islamu. Aboutreika dodał, że samo LGBT jest „paskudną, niebezpieczną ideologią”, dlatego powinno się omijać wszystko co jest z nią związane.

Wypowiedzi Egipcjanina nie spodobały się władzom Premier League. Skontaktowały się one z władzami wspomnianej stacji telewizyjnej, aby ją upomnieć. BeIn Sports odcięło się od słów swojego komentatora, odbywając jedynie z nim rozmowę. Aboutreika został upomniany przez nadawcę.

Jedna z najlepszych lig świata od kilku sezonów jawnie promuje ideologię środowiska LGBT+. Eksponowanie tęczowej symboliki ma miejsce m.in. na chorągiewkach w narożnikach boiska, opaskach kapitańskich, dedykowanych banerach, czy sznurówkach piłkarzy.

W przeszłości dochodziło do dyskryminacji zawodników, którzy z powodów religijnych, czy ideologicznych odmawiali wsparcia akcji.

Aboutreika w trakcie swojej kariery zawodniczej reprezentował głównie najbardziej utytułowany egipski klub Al-Ahly Kair oraz rozegrał sto spotkań w kadrze narodowej Egiptu. Obecnie jest komentatorem katarskiej telewizji BeIn Sports, działającej w krajach Bliskiego Wschodu.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy